Evet Kurtlar vadisi pusu TV ekranlarına bizleri bağlayan hatta ve hatta dizi başlayacak diyerek o akşamki tüm planlarımızı değiştirdiğimiz,misafirliğe bile gitmediğimiz bu güzel dizi için nelerimizi kaybettik bilemiyorum.Düşünmek bile istemiyorum.
Kaç gündür kendimi paralıyorum sinemalara yeni gelen ve izlenme rekoru beklenen Kurtlar vadisi Vatan için ve sonunda bir fırsatını bulup bu akşam bu yazımı yazmadan yaklaşık 4 saat önce mısırımı,kola'mı alıp koltuğuma oturup beyaz perdeyi bekler oldum. Reklamlar bir an önce bitsin de filmi seyretmeye başlayayım.
Artık dizi filim izleye izleye senarist olduk resmen, filmin başına bakıp sonunu bilir hale geldik ve kendi adıma üzüldüm. Neden üzüldüm bu kadar milleti ne sanıyorsunuz siz arkadaşım? Bu senaryoyu iddia ediyorum yazsalar yazsalar tam yarım saatlerini almamıştır. Madem adını Vatan koydunuz bir yaşanan olayı anlatıyorsunuz bari gerçeğine yakın olsun içinden bir parça 15 Temmuz gibi yaşanan o kabus gecesinden bir parça ekleyin ama yok bekledik bekledik bir şey bulamadık. Filmin sonunda bir köyde nereden geldiği belli olmayan bir topluluk ile karşılıklı silah sıkma ile bitirdiler koskoca filmi ve tüm izleyiciler salonu boşaltırken mırıldanıp bir daha mı asla. Evet bir daha mı asla.
Mustafa Ş.