Facesmile - vBulletin

banner
Facesmile.Org'a Reklam Vererek Daha Fazla Müşteriye Ulaşın

SİTEMİZİN DİN BÖLÜM SAYFAMIZDA GÖREV ALACAK ARKADAŞLARA İHTİYACIMIZ VARDIR İLGİLENEN ÜYELERİMİZİN İLETİŞİME GEÇMESİNİ RİCA EDERİZ.faceanalitik@gmail.com

Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Ne Mutlu Türküm Diyene Mustafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    4012
    Ettiği Teşekkür
    620
    446 mesaja 541 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaşlarınla Paylaş

Standart Namaz Kıldık Prim Duası Yaptık Niyetimiz Kabul Oldu

Başımdan geçen komik olayların olsun acı olayların olsun hepsinin bir yeri var hayatımda.Benimle beraber olayları yaşayanlar ömürleri boyunca hep şahit oldukları bu gizemli olayları anlatacaklardır. Benimle tekrar tekrar bu olayları yaşamak için benim her zaman yanlarında olmamı isteyen tüm değerli dostlarıma da .Bu forumda teşekkür etmek istiyorum.

2012 senesinin yeni sezon aylarındayız carrefour avm de ayakkabı dünyasında mağaza yöneticisi olarak çalıştığım ve halen görüştüğüm çok değerli müdür yardımcım Özkan Büyükbaş ile birlikte yirmi altı personel li mağazamızda hummalı bir şekilde vardiya kullanmadan mesai saatleri gözetmeksizin var gücümüzle çalıştığımız dönemlerde başımızdan geçen gizemli bir olaydan bahsedeceğim.

Mağazaların bir aylık hedefleri vardır.Ve tüm mağaza bu hedefleri yakaladığında prim almayı hak eder.Böyle geçer çalışma hayatı çalış kazan bizde var gücümüzle bu çarkın içerisinde en iyi mağazalar arasına girmek ve o ayın primini hak etmek için tüm planlarımızı ve toplantılarımızı yaptık.
    Her şey normal gidiyor iken birden bire bir bıçak gibi işler kesilmesin mi kara kara düşünüyoruz bir şeyler yapıp personeli gaza getirip içeriye giren müşterilere bari satış yaptırmalarını sağlamam lazım.Evet bu işler ekip işi olmalı sadece ben düşünmemeliyim yardımcım da düşünmeli personelde düşünmeli depocu da düşünmeli ve kaybedilecek olan primin üzüntülerini ta içlerinde hissetmeliler. Özkan ile birlikte şefleri odama çağırıp onlara işin neden birden bire durduğunu acaba ilgilenmiyorsunuz ondan mı satışımız yok gibi sorular sorarken şeflerden birisi müdürüm yağmur yağsa kapalı ayakkabı satarız işimiz biraz düzelmiş olur ama yağmur yok hava iyi gidiyor kapalı ayakkabı satılmıyor dedi.
    Birden hepsinin yüzüne bakarak öylemi demek yağmur yağsa işimiz açılır diyorsunuz demek deyince hepsi birbirini destekler gibi birde kurtarıcıları yağmur yağmıyor ya işi ona bağlayıp yırtacaklar.
    Hemen tüm personeli toplayın bir kişiyi nöbetçi bırakın abdest alıp iki rekat prim duası namazı kılacağız dedim.Güldüler şaka yapıyorum sandılar.Tüm personel abdest alıp depoda safa girdiler önde ben arkamda yardımcım Özkan namaza durduk.İki rekat namaz kıldıktan sonra ellerimizi kaldırıp yarabbim huzurunda namaz kılan şu cemaatin primlerinin kaçmaması için borcu olan arkadaşlarımızın,kirasını elektriğini,suyunu,mutfak parasını çıkartması için yağmurun yağmadığı şu günlerde bize yağmur ihsan eyle iş ihsan eyle Allah'ım diyerek içten ve temiz yürekle ettiğimiz dualarla namazımızı bitirdik.
    Akşama doğru idi ben stok verilerimle uğraşırken içeriye dört beş kişi koşarak gelmez mi müdürüm,müdürüm koşun yağmur yağıyor diye feryat ediyorlar.Depo kapısına koştum baktımki ey büyük Allah'ım bir yağmur bir yağmur anlatamam.biz nasıl seviniyoruz o gün akşama kadar satışımız arttı.Tabi bunu gören personel yanıma gelip tekrar namaz kılalım müdürüm dediklerinde onlara kısa bir bakış baktıktan sonra gayet ciddi bir şekilde arkadaşlar bakın iki rekat namaz kıldık yağmur yağdı şimdi bir ki rekat daha kılıp yağmur istersek bu sefer fakirin fukaranın evini sel basar gerek yok bu yağmur bizim primimizi getirir artık dedim.Ve çok şükür o ay primimizi aldık.Bu bir inanış meselesi,bu bir iyi niyetle yola çıkmanın meselesi iste ki Allah versin. Çok şükür.
    Bu olayı yaşayanlar bir kısmı halen ayakkabı dünyasında çalışmaktadır.

Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki Kandır. Toprak Eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır.

Tiryaki Üye ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    37
    Ettiği Teşekkür
    3
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    2

Arkadaşlarınla Paylaş

abi çok güldüm inanmak işte böyle bir şey demek ki.O sene bu yaşananlar baya bi konuşulmuştu yeniden hatırladık eline sağlık

Yazar mestiyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konular
    100
    Ettiği Teşekkür
    396
    248 mesaja 389 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    8

Arkadaşlarınla Paylaş

inanç,tekeden süt çıkarırmış,..tekrar yaşıyormuşcasına anlatmışsınız,değişik bir deneyim ,teşkkürler.

4. mestiyar üyemize teşekkür edenler:
    Mustafa (25.Aralık.2017)

Konular
    4012
    Ettiği Teşekkür
    620
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaşlarınla Paylaş

ben teşekkür ederim okuduğunuz için

Bayrakları Bayrak Yapan Üstündeki Kandır. Toprak Eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır.

Konular
    4012
    Ettiği Teşekkür
    620
    Tecrübe Puanı
    10

Arkadaşlarınla Paylaş

Standart Cevap: Namaz Kıldık Prim Duası Yaptık Niyetimiz Kabul Oldu

yine okudum anılarım canlandı

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)

Bu Konu için Etiketler